Putování a přednášky 2019

Letos jsme pro vás uspořádali čtyři putování/přednášky. První se konala v květnu a druhá v listopadu. Obě byly zaměřeny na sdílení informací z historie Hrušovan nad Jevišovkou pro širokou veřejnost. Další dvě pořádala Petra Svachová, která působí na místní ZŠ a koncept akce ji natolik zaujal, že oslovila průvodce z naší akce, aby ji zopakovali pro potřeby výuky dětí.

Listopad 2019 Červen 2019 Květen 2019

Listopad 2019

↪ VÍCE VE FOTOGALERII

 

Bylo to krásné nedělní vyprávění o tom, co historicky zajímavého se událo v našem městě. Jednalo se o první akci, která se konala v nově otevřeném Společenském centru v Hrušovanech nad Jevišovkou.

Děkujeme všem, kteří jste přišli. Nečekali jsme, že vás bude téměř 100! Udělalo nám to velkou radost. Děkujeme oběma řečníkům – Zdeňkovi Omelkovi a Miroslavovi Fouskovi. Připravili si pro nás poutavé prezentace, fotografie a spoustu dalších zajímavých materiálů. Velmi si vážíme toho, že akci navštívil také pan starosta, Miroslav Miloš, který nám velmi pomohl i se samotnou přípravou akce, děkujeme.

Fotografie z akce budou součástí žádosti o dotaci na opravu části hrušovanského zámku, kterou bude Město Hrušovany nad Jevišovkou ke konci tohoto roku podávat.

Červen 2019

↪ VÍCE VE FOTOGALERII

 

Děkujeme Petře Svachové za nadšení, zájem a pomoc v činnosti našeho spolku. Petra vyučuje na místní ZŠ dějepis a rozhodla se zapojit do výuky program z naší akce, díky tomu se děti dozvěděly mnoho zajímavých informací z minulosti Hrušovan od historika, Miroslava Fouska, a archeologa, Zdeňka Omelky. Nadšenců tam byla spousta, třeba se díky tomu někteří z nich rozhodnou v pozdějším věku navázat na práci pana Fouska, který zaznamenává historii našeho města nebo se budou studovat archeologii po vzoru Zdeňka Omelky. Děti si z akce vyrobily mapy historicky zajímavých míst, kde se zastavily s průvodci. Akce byla následně zopakována v listopadu roku 2019.

Děkujeme všem za spolupráci, velmi si toho vážíme.

Květen 2019

↪ VÍCE VE FOTOGALERII

 

Akce byla plná poutavých informací o našem městě, které je sice malé, ale má bohatou historii. Žil zde a tvořil A. Mucha, kerý je autorem výmalby ineriérů radnice, kam nás vzal na prohlídku pan starosta Miroslav Miloš. Děkujeme našim průvodcům za obohacující výklad a připravené mapy a fotografie k nahlédnutí. Akce se zúčastnilo asi 50 účastníků, byla mezi nimi i Petra Svachová, která působí jako učitelka na místní základní škole. Koncept akce se rozhodla využit i ve výuce, na kterou se rozhodla pozvat pana Fouska a Omelku, kteří společně s 40 dětmi putovali po historicky zajímavých místech a seznamovali je s poutavou historií našeho města. 

 

Trasa květnového putování (mapy.cz)