Čertovina na zámku 2019

Vážení a milí zájemci o akci Čertovina na zámku,

těšíme se, že vás budeme moci přivítat na další akci která je pořádána pod hlavičkou našeho spolku. Našim hlavním cílem je prostřednictvím akce upozornit na špatný technický stav hrušovanského zámku a poukázat na velký zájem veřejnosti o kulturní akce pořádané právě zde. Věříme, že se nás opět sejde více jak 1000. V průběhu celé akce budeme pořizovat fotografie, které použijeme v žádosti o dotaci z NF na obnovu části zámku, abychom mohli prokázat smysl jeho rekonstrukce.

(Autorem pozvánky a plakátu je Filip Škoda, děkujeme.)

Průběh akce?

Čertovina na zámku se bude konat dne 7. 12. 2019 od 17 h do 18h. POZOR, na tomto místě chceme upozornit na změnu: akce začíná v zámeckém parku. Letos budou čerti strašit, jak peklo káze i tam. Žádáme vás, abyste do parku vstupovali pouze ze strany od zámku, pokud tak neučiníte, zbytečně se připravíte o překvapení, které pro vás přichystáme. Prostor pro diváky bude vyhrazen u fotbalového hřiště, jak je vidět z přiloženého plánku.

Po průvodu v parku se společně s čerty přemístíme do areálu zámku, kde na vás bude čekat další dávka pekelných ohňů a na závěr sladké překvapení, které bude dětem rozdávat Mikuláš společně s andílky.

Občerstvení?

Připraven bude pro vás již tradiční posilňující mok.

S kočárkem nebo bez?

Chtěli jsme vás požádat, abyste zvážili účast na show s kočárkem, jelikož terén v areálu zámku není zpevněný a v našich silách není jej žádným způsobem upravit.

Doprava?

Pokud jedete z blízkého okolí, je možné využít například autobusovou dopravu a nemusíte řešit parkování. Zámek se nachází pár kroků od autobusové zastávky Lidická VÚPP.

Adresa konání akce je Lidická 1, Hrušovany nad Jevišovkou 671 67, jakmile dorazíte na tuto adresu stačí vstoupit před 17h do přilehlého zámeckého parku a jste na místě.

Parkování?

Pokud byste potřebovali pohodlně zaparkovat, doporučujeme parkovací prostory na náměstí Míru. Žádáme vás, abyste nepakrovali v blízkosti autobusové zastávky Lidiská VÚPP.

Děkujeme sponzorům akce:

Město Hrušovany nad Jevišovkou, Malířství Hříbek, Josef Smolík, MUDr. Hana Milošová, Zajíc, s.r.o. a Dana Procházková.

Čertovina na zámku 2019

Ohlédnutí za akcí Čertovina na zámku 2019

Čertovina na zámku poprvé začínala v zámeckém parku, kde temnotu osvítil průvod čertů chrlící plameny, který se za doprovodu pekelné hudby vydal vstříc davu. Lucifer četl z knihy hříchů a pobízel své služebníky, aby mu přivedli všechny hříšné duše. Hrušovanský zámek se i tento rok stal pekelným královstvím. Nechceme ani pomyslet, jak by to dopadlo, kdyby nezakročila Petra Svachová, která s dětmi přivolala Mikuláše, jež nás před peklem společně s anděly zachránil. Děkujeme!

kujeme všem, kteří jste nám s přípravou letošní Čertoviny na zámku pomohli. Společnými silami to jde totiž nejlépe! Za pomoc děkujeme panu Josefu Smolíkovi, který nám v den akce pomáhal již od časného rána až do úplné noci, kdy bylo třeba nachystat centrály na elektřinu, zvukovou aparaturu a osvětlení zámku a pak vše zase složit zpět. Děkujeme Monči a Kájovi, přestože jsou Čertkovi, žádnou čertovinu nevyvedli a odolali přichystaným perníčkům pro děti a vůz s nimi hlídali již 2 hodiny před akcí, aby bylo čertům vše v pořádku předáno! Velké poděkování patří také paní Yvetě Poppové a Růženě Griebaumové, které pomáhaly chystat zámek pro show, hlídaly a pak i pomáhaly vydávat účinkujícím zasloužené občerstvení, které pro ně tradičně uvařila: Jana Zajícová, Gabriela Slámová a Iveta Zifčáková. Všem děkujeme! O přípravu terénu se skvěle postaralo Město Hrušovany nad Jevišovkou a TS Města Hrušovany nad Jevišovkou, děkujeme za pomoc Elišce Volné a Jiřímu Makovskému. Dohlížejícím Daně Ertlové a Věře Bradáčové taktéž patří velké díky! Centrály na výrobu elektřiny nám zapůjčilo Město Hrušovany nad Jevišovkou a Obec Hevlín, auto pro jejich přepravu Ivoš Kaštánek, za což děkujeme, jelikož bez nich by akce neměla tu správnou "šťávu"! Dřevo do kotlíků, aby to čertům pěkně hřálo, poskytl Josef Horák.

Čerti byli opatrní a naštěstí nebylo potřeba zásahu všech připravených záchranných složek. Děkujeme i tak za jejich vstřícnost a ochotu. Pohostit 33 čertů, Mikuláše, andílky, jejich rodiny, a další, dá velkou dřinu, ale i s tímto úkolem jsme se poprali, díky profesionálnímu přístupu paní Miroslavy Wágnerové. Taktéž děkujeme!

Vít Havelka pro nás akci fotil a natáčel, takže i letošní čertovinu budeme moci přidat k ostatním akcím do žádosti o získání dotace na obnovu zámku. Vítku, děkujeme.

No a na závěr samozřejmě ještě jedno velké DÍKY našim sponzorům: Město Hrušovany nad Jevišovkou, Firesta, Malířství Hříbek, Josef Smolík, MUDr. Hana Milošová, Zajíc, s.r.o. a Dana Procházková. Velmi si vážíme vašeho přístupu a pomoci, která často nebývá pouze finančního charakteru.

Doufáme, že stejně jako my, se i vy budete těšit na příští Čertovinu na zámku. Tak zase za rok se loučíme společně s čertovskou cháskou, která už nyní vymýšlí, jak vás za rok zase postraší!

Fotogalerie

1
1
2019
2019
2019
2019
2019
2019
2019
2019
2019
2019
Sponzoři akce 2019, děkujeme!
Sponzoři akce 2019, děkujeme!